Az Apu azért iszik, mert te sírsz beszélgetős sorozat tegnapi programjáról féltávnál felálltunk, és kijöttünk. Nem Puzsér Róbertet, nem Farkas Attila Mártont minősítettük ezzel, hanem a nézők között megbújó lányt, aki úgy érezte, neki túl kell üvöltenie Puzsért, és olyan okfejtéseket kell megosztania a (rá nem kiváncsi) közönséggel, amik többünknél kiverték a biztosítékot.
A szociológia, demográfia problémákat boncolgató Puzsérra egyébként is jellemző a merész témaválasztás. Mondjuk én meghallgatnám, ahogy Bogyó és Babóca meséjét elemzi sajátos stílusában.
A roma és kínai kérdést nincs most kedvem boncolgatni. Ahogy olvasnám a jegyzeteimet, biztosan ellentmondanék Robinak, vagy a lánynak. (Tuti, hogy a lánynak.)
Néhány jobb pillanat
Megszólal Puzsér telefonja: "Baszki, itt nincs is térerő!"
"A kínai elmegy Kínából, letelepszik valahol, és csinál ott egy Kínát. A magyar nem megy el. Vagy elmegy, és azt mondja, milyen messze van Magyarország." (Szintén Puzsér.)
Női mosdóban: Nem elég, hogy a Mika Tivadar Mulató csaptelepei sárkányt formáznak, csupán egy üveglap választja el a férfi mosdótól. Szóval mindketten felröhögtünk, amikor megláttunk egy pasit a semmiből feltűnni.
Mielőtt Badárékra rátérek, el kell mondanom, rosszul esett, hogy a Fábry Most felvételén nekünk már nem jutott hely. Nekünk, akik már az első felvétel óta ott vagyunk. De természetesen ennek is oka volt. :) A holnapi The Trio Of Oz koncertjére kaptunk két belépőt. Táncra perdültem a szoba közepén, és maximumra tekertem a hangerőt, mikor ByeAlex szólalt meg a tévében.
Badár Sándor és Horváth János trilógiájának negyedik része jelent meg, amiben kalandos utazásaikról számolnak be. Japán, Amerika, Alaszka, ahol számtalan kalandot megélt a páros. Badár szerint az első könyvet kell először megvenni, mert csak utána értelmezhető a többi három. A trilógia tehát meglepő módon négy kötetből áll, de ez ne bizonytalanítsa el az olvasót.
Egy késő vendég láttán Sanyi kérdőn nézett: "Kezdjük elölről?"
Az Allééban található Libri Könyváruház 40 percet kínált a szerzőknek, akik úgy vallottak, ennyi idő alatt csupán a fülszöveget tudják ismertetni. Azt meg egyébként is minek. Mindenki elolvashatja maga.
A páros nem a könyvről beszélt. Történeteket bányásztak elő a múltból, Badár katymári katonaságáról, a riadókészültségről, arról, hogy a kapca és a bárca nem ugyanaz.
Horváth János és Badár Sándor szerint előképzettség szükséges a könyvhöz. Ismernünk kell pl. az előzőeket. A szerzők nem jutottak dűlőre a globális felmelegedés vagy lehülés kérdésében sem.
Helyszíni bemutatót kaphattunk, Alaszkában hogyan védekezhetünk a mínusz 70 fokos fagy ellen. János kisgatyára vetkőzve volt a kiindulópont. Úgy kell felvenni az alsónadrágot, hogy a felső része eltakarja a mellbimbót, mert úgy mérethelyes. Erre jön a "hosszújancsi", amit Badár feltételezése szerint szerzőtársáról neveztek is. Hosszú is, Jancsi is.
János: "Ez egy zokni."
Badár: "Ez két zokni. Úgy is hívják, egy pár."
Polár-szerű anyagból több kabát is felkerült a "beleélő színészre". Bűzgörényből készült kesztyű, a 70-es években készült bakancs, aminek darabja több, mint két kilót nyom. Fejlámpa, a jeges szél ellen védő álarc, kezeslábas, kapucnis anorák.
Derűs esténk volt, sok nevetéssel. Kanyargó sor várt autogrammra. Mi most nem álltunk be. Ehelyett elnyaltunk (fejenként) egy fagyit.
Még belefér egy párbeszéd kedvenc portugál vendégeimtől:
Portugál fiú 1: "We pay together."
Én: "Ok."
Portugál fiú 2: "We are a couple."
Én: "Beautiful couple!"
Mindannyian: röhögés
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése